Pon-Sob: 9.00 - 17.00
94 348 80 29
Grupa
Podgrupa
Producent
Numer części
Nazwa / Opis części
Wyczysc

Artykuły o świecach:

Świece zapłonowe

Bosch w 1902 r. wprowadził do produkcji pierwszą świecę zapłonową. Przez ponad 111 lat stale udoskonalano konstrukcję. Świeca zapłonowa jest jednym z najważniejszych komponentów silnika benzynowego. Od jej jakości zależy sprawny rozruch i moc silnika. Świece, oferowane do każdego typu pojazdu, są powszechnie stosowane na wyposażeniu fabrycznym renomowanych producentów samochodów, między innymi w następujących markach: Audi, BMW, Citroen, Ford, Mercedes, Skoda, Volkswagen.

Lista artykułów:

Zużycie świec zapłonowych

Wskazówki dotyczące montażu świec

Historia i ciekawostki o świecach

Technika i trendy świec zapłonowych

 

 

Artykuły o paskach napędowych:

Paski napędowe

Szereg urządzeń w samochodzie wymaga przekazania napędu z koła pasowego wału korbowego. Pompa cieczy chłodzącej, alternator, sprężarka klimatyzacji, pompa wspomagania - to tylko niektóre z nich. Dla bezpiecznego i niezawodnego przeniesienia napędu, paski napędowe muszą mieć wysoką wytrzymałość mechaniczną, jak również wysoką odporność cieplną i chemiczną. Paski napędowe Bosch powstają z uwzględnieniem powyższych wymogów. 

Paski napędowe jako element podlegający zużyciu wymagają regularnej wymiany. W wypadku pasków rozrządu należy wymieniać też rolki napinacza, rolki prowadzące i pompę wody.

Lista artykułów:

Paski klinowe

Paski klinowe wielorowkowe

Paski rozrządu

 

 

Artykuły o układzie hamulcowym:

Hamulce

Firma Bosch należy do czołowych międzynarodowych producentów hamulców. Jako wynalazca systemów bezpieczeństwa aktywnego, jak ABS czy ESP, Bosch może pochwalić się dużym wkładem w zapewnienie bezpieczeństwa jazdy. Bosch oferuje dla przemysłu motoryzacyjnego nie tylko podzespoły, ale i kompletny układ hamulcowy - od elektroniki, przez układu wspomagania aż po tarcze i klocki hamulcowe. Hamulce cierne są elementami eksploatacyjnymi i podlegają zużyciu mechanicznemu - stąd oferujemy cały szereg części na rynku wtórnym.

Lista artykułów:

Ciekawostki techniczne o systemach hamulcowych Bosch

 

 

Artykuły o filtrach:

 Filtry

W powietrzu, paliwie i płynach eksploatacyjnych znajdują się liczne zanieczyszczenia oraz pyły. Precyzyjne elementy silnika muszą być chronione przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Bosch oferuje filtry do niemal każdego samochodu osobowego i użytkowego. Oferta jest nieprzerwanie aktualizowana i rozszerzana.

Lista artykułów:

Filtry paliwa

Filtry oleju

Filtry powietrza

Filtry kabinowe

 
 

 Źródło: http://pl.bosch-automotive.com/pl/parts